VIP DOMY s.r.o.

facebook
KONTAKT

VIP DOMY s.r.o.

KOMPLETNÍ PROVÁDĚNÍ STAVEB
Dittrichova 337/9
120 00 Praha 2

Tel.: 601 342 537
email: info@vip-domy.cz
www: vip-domy.cz

IČ: 242 69 913
DIČ: CZ242 69 913

mapa
© VIP DOMY s.r.o.
design 2013 © regrafika

Rodinné domy na klíč

Jak začít při stavbě rodinného domu na klíč?

Každý vstupujeme do stavby rodinného domu v jiné etapě. Někdo má již připravený pozemek, někdo naopak chce nejprve poradit s financováním a výběrem projektu. Pro všechny je tu k dispozici naše firma.

Základní pravidla pro úspěšnou stavbu rodinného domu

 • Začněte výběrem kvalitního pozemku. Mnoho stavbařů si nejprve vybere projekt a až později pozemek. To vede k tomu, že musí provádět mnoho dodatečných úprav projektu na míru lokalitě, orientaci slunce a dalším faktorům jako je sklon terénu a podobně.
 • Nechte si připravit kvalitní projektovou dokumentaci. Naše společnost spolupracuje s velice zkušenými projektanty . Připravíme a poradíme s projektem na míru.
 • Zajistěte si včas stavební povolení. Stavební povolení si můžete zajistit sami, nebo se můžete obrátit na naši firmu .
 • Vyberte si kvalitního dodavatele stavby.

Pro stavbu bez starostí, využijte našich služeb.

Financování stavby

Možnosti financování stavby

Je jedno, jestli chcete postavit rodinný dům na klíč nebo postavit jen hrubou stavbu, vždy je rozumné využít maximálně možnosti, které nabízejí hypoteční banky nebo stavební spořitelny. V současně jsou jejich nabídky nejvýhodnější a úrokové sazby jsou nejnižší za několik let.

Pomůže Vám, máme zkušenosti

Nabízíme pomoc se zvolením způsobu financování staveb. Rádi Vám pomůžeme s přípravou a vyřízením hypotečního úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření.

Doporučujeme financovanou stavbu doplnit vhodným pojištěním osob a majetku.

Chci postavit RD na klíč

Máte zájem o stavbu rodinného domu?  Sníte o životě v rodinném domě?
Máte zájem o stavbu rodinného domu na klíč? Sníte o životě v rodinném domě?
Není nic jednoduššího, pro každého stavebníka máme řešení.
Na co se připravit? Vše můžeme zajistit za Vás!

 • Máte již pozemek pro stavbu rodinného domu?
 • Máte již vybraný projekt rodinného domu?
 • Máte zajištěné stavební povolení?
 • Máte zájem o energeticky úsporný dům, nebo při stavbě využít speciální technologie pro úsporu při vytápění, jako tepelná čerpadla, solární panely a podobně?

Výhody stavby rodinného domu na klíč

 • Při stavbě rodinného domu na klíč ušetříte čas. Žádné starosti se zajištěním bezpočetných povolení, posudků, přivedením sítí, organizací stavebních prací atd. O všechno se postaráme, jediná “povinnost”, která Vám zůstane, je občasná kontrola postupu stavebních prací.
 • Ušetříte peníze. Jediný dodavatel je schopen lépe stavbu zorganizovat a propočítat spotřebu materiálu, tak aby odpadla většina příčin, které stavbu prodražují - zbytečné prostoje, znehodnocení materiálu dlouhým skladováním, nezpracované zbytky materiálu.
 • Zkrátí se doba stavby díky plynulému na sebe navazujícímu harmonogramu.
 • Záruka kvality - pokud za kvalitu stavby ručí jediná firma, je v jejím vlastním zájmu si kvalitu stavby co nejlépe pohlídá.

Jak si vybrat pozemek, pozemek pro rodinný dům na dobré adrese

Vlastnosti  mikrolokality – zejména množství radonu, kvalita ovzduší, hydrogeologické vlastnosti podloží a orientace parcely – to vše ovlivňuje cenu.

Pro výstavbu rodinného domu je nejvhodnější pozemek o rozloze 550 – 1200m2, přičemž za optimální tvar se považuje obdélník o šířce 20 - 25 metrů a délce 28 – 50 metrů. Zvláště u pozemků, kde jeden z rozměrů klesne pod 15 metrů. Mohou nastat komplikace s umístěním stavby.

Vlastnosti mikrolokality

Hodnotu pozemku určuje i soubor faktorů, které lze shrnout pod termín vlastnosti mikrolokality. Nejvýznamnější jsou charakter terénu, voda a výskyt radonu. Za nejkvalitnější jsou považovány parcely v rovině, nebo v mírném svahu, výhodou je panoramatický okolní terén. Mezi exkluzivní polohy patří náhorní plošiny a lokality položené vysoko proti okolní krajině otevřené k jihu.

Velkým problémem může být i spodní voda. I když je parcela na první pohled suchá, může být prvním varováním přítomnost vodního zdroje, řeky nebo potoka, případně charakter vegetace.

Kvalita bydlení

Významným kritériem pro výběr pozemku jsou ekologická hlediska, protože mají zásadní význam pro kvalitu bydlení. Nejdůležitější je kvalita ovzduší, která je ovlivňována množstvím škodlivých látek. Mezi ně patří zejména oxidy síry, těžké kovy a prachové částice. Rozhodující vliv na kvalitu prostředí mají lesní plochy, které udržují přirozenou cestou vlhkost vzduchu, eliminují hluk a spad škodlivých látek, a proto je jejich blízkost pro kvalitu prostředí rozhodující.

Vedle kvality ovzduší má největší vliv na bydlení hluk způsobený intenzivní automobilovou, železniční nebo leteckou dopravou.

Stavění na skále

Téměř každou stavbu provázejí milá i nemilá překvapení. Zkušená stavební firma začala se stavbou rodinného domku manželů Novotných. Ti sice, po zkušenostech svých kamarádů, nějaké zádrhele očekávali, ale netušili, že se objeví vlastně okamžitě. Při geologickém průzkumu se zjistilo, že po celé ploše základů leží jen 10?cm pod terénem kamenné podloží. To nešlo odtěžit jinak než nejtěžším bagrem. Nekopaly se tedy pouze základy v pásech o šířce 60?cm, ale přibylo navíc bednění a ostatní související práce. Tím se výrazně navýšil rozpočet. Zanedlouho se při navážení objemného a těžkého stavebního materiálu objevila další nečekaná překážka. V místě stavby totiž nebyly udusané hliněné cesty, jak bývá zvykem, ale hotové ulice vyskládané ze zámkové dlažby. To manželům připadalo zpočátku jako velká výhoda. Netušili ale, že majitel omezil zatížení těchto komunikací na tři tuny. Naštěstí se dalo k pozemku dostat zezadu po polní cestě, ale ta byla blátivá, jízda zdlouhavá a krkolomná, pro stavební firmu tedy další problém ? a další zvýšení ceny.

Zajímejte se i o územní plán

Jakmile jste si již vytipovali pozemek odpovídající vašim požadavkům, může začít poslední fáze jeho prověřování. Ujistěte se, zda kupovaný pozemek je územním plánem obce určen k výstavbě rodinného bydlení či není-li v lokalitě vyhlášena stavební uzávěra. Ptejte se, zda jeho poloha nezasahuje do některého ochranného pásma. Nejčastěji se jedná o blízkost plynovodu, vysokého napětí elektřiny, hranice lesního porostu nebo železniční tratě. Podcenění těchto faktorů se nevyplácí a poznáte to již při samotném stavebním řízení.

V neposlední řadě by měl právník ověřit, zda kupovaná parcela není zatížena nějakým typem věcného břemene či závazky ve prospěch jiných osob.

7 rad pro štěstí majitele nemovitosti

 1. Zasíťovanou parcelu na hezkém místě ve městě nepořídíte levně.
 2. Levnější pozemky jsou ve svahu, nemají přípojky, leží u rušné silnice? Vždy zvažte, jestli se vám ,sleva? vyplatí.
 3. Pozemek vybírejte raději podle domu, který chcete stavět, ne obráceně. Podstatná je orientace ke světovým stranám.
 4. Atriový domek nebo bungalov vyžaduje větší pozemek, nejlépe čtvercový. Patrový dům nebo domek s obytným podkrovím postavíte i na užší parcele.
 5. Na malých pozemcích mohou být sousední domy od sebe minimálně 7 metrů nebo 3 metry od plotu.
 6. Na katastrálním úřadu si pro kontrolu ověřte majitele pozemku. Vlastníků může být víc, než vám prodávající tvrdí.
 7. Požadujte radonový průzkum a geologickou sondu.
AKCE

Stavba levného RD na klíč

energeticky úsporný zděný rodinný dům

1 870 000,- Kč + DPH

AKCE

Stavba levného RD na klíč

energeticky úsporný zděný rodinný dům

2 350 000,- Kč + DPH